İMAR YAPI MÜHENDİSLİĞİ

HİZMETLERİMİZ:

YAPI STATİĞİ ANALİZ ve TASARIMI            

  • ÇELİK YAPI STATİK PROJE 
  • BETONARME YAPI STATİK PROJE

UZMANLIK ALANLARIMIZ:

  • Endüstriyel Yapıların Analiz ve Tasarımı
  • Çok Katlı Binaların Analiz ve Tasarımı
  • Sünek Çelik Yapı Tasarımı
  • Depreme Dayanıklı Yapı Tasarımı
  • Kompozit (Beton+Çelik) Yapı Tasarımı

İMAR MÜHENDİSLİK olarak 1996 yılından itibaren yapı statiği alanında proje, tasarım ve müşavirlik hizmetlerinde bulunmaktayız.

Firmamız, statik proje sektöründe sanayi ve endüstri yapılarının çelik yapı statik analiz ve projeleri ile çok katlı betonarme yapıların statik analiz ve tasarımları konusunda kendine güvenilir bir yer kazanmıştır.

İMAR MÜHENDİSLİK, dünyada kullanılan birçok yönetmeliği takip ederek, doğruluğu kabul görmüş, yaygın olarak kullanılan statik ve dinamik analiz programlarını kullanmaktadır. Yapılar,  3 boyutlu modelleme teknolojisi ile tasarlanıp analiz edilir.  3D dijital ortamlarda, yapılar da ki değişiklikler, problemlerin çözümü, yapının boyutlandırılması ve optimizasyonu doğrudan yapılır. Böylece yapının doğru analizinin yanında, yapı sahibi ve mimarlara görsel anlamda inşa edilecek yapı hakkında kapsamlı bilgiler de sunulur.

Statik projeler, imalata yönelik hazırlanır, böylece şantiyeler de doğru bir iş akışı, maliyet ve zaman tasarrufu kazanılır.

İMAR MÜHENDİSLİK olarak; Yetenekli ve tecrübeli personelimiz ile bilimsel proje üretmeyi hedef ediniyoruz. En iyi tasarımı elde etmek için; farklı, yenilikçi, alternatif çözümler geliştirerek taşıyıcı sistemin seçiminde optimum çözümleri sunuyoruz. Bu sebeple işveren ve mimarlara yenilik getiren çalışmalar ve özel çözümler üretiyoruz. Ayrıca yeni gelişmelerin takipçisiyiz, araştırma ve kendini geliştirmeyi amaç edinen bir ilkeyle çalışmaktayız.

İMAR MÜHENDİSLİK’ i, nitelikli proje üreten yapı statiği tasarım firmalarından biri olarak görebilirsiniz.


Ekibimiz >